Handbalistele lui ”U” Cluj, a doua infrangere consecutiva. FOTO

28 Februarie 2018
555 Vizualizari | 1 Comentarii
U Cluj CSM Bistrita 7

Echipa de handbal feminin a Universitatii Cluj a pierdut partida disputata in cursul serii de mircuri, 28 februarie, in fata celor de la CSM Bistrița, scor 23-27, a doua infrangere consecutiva a elevelor lui Alin Bondar.

Dupa o prima repriza echilibrata, terminata cu un minuscul avantaj pentru oaspete, scor 11-12, clujencele au continuat meciul de la egal la egal, departajarea venind pentru sportivele lui CSM Bistrita in minutul 57, cand s-au distantat la 3 puncte, scorul final fiind de 23-27.

Urmatorul meci pentru handbalistele lui ”U” Cluj va avea loc in deplasare, in data de 5 martie, cand vor intalni pe HCM Ramnicu Valcea.