Simona Halep s-a calificat in semifinalele Australian Open, pentru prima oara in cariera

25 Ianuarie 2018
961 Vizualizari | 0 Comentarii
Simona Halep

Simona Halep s-a calificat in semifinalele de la Australian Open, la capatul unui meci senzational facut de romanca. Karolina Pliskova a inceput meciul in forta, castigand primul break al partidei si ducand scorul la 3-0, insa au urmat 9 (noua!) game-uri la rand castigate de Simona Halep, care a castigat astfel primul set si a dus scorul la 3-0 in setul secund.

Pliskova si-a castigat de doua ori serviciul, dar cu emotii, pentru ca la 5-2 Simona Halep sa reuseasca inca un break si sa castige partida, calificandu-se pentru prima oara in semifinalele Australian Open.

In semifinale, Simona Halep o va intalni pe jucatoarea Angelique Kerber din Germania.