Steaua a castigat lejer partida cu Vardar Skopje

17 Iulie 2013
733 Vizualizari | 0 Comentarii
Dupa succesul clar din Supercupa cu Petrolul, Steaua a reeditat jocul bun si in debutul din Liga Campionilor si a cistigat cu acelasi scor, 3-0.

Stelistii au dominat-o autoritar pe Vardar Skopje si ocaziile la poarta lui Pavlovici au inceput sa apara inca din startul partidei. Nikolici nu s-a lipit la gol si a ratat doua ocazii mari, dar Tanase a deschis scorul cind  meciul nu trecuse de primul sfert de ora.

Imediat, Pintilii a majorat diferenta cu o lovitura de cap din interiorul careului, iar finalul reprizei a mai adus un gol. Popa a sutat in bara, mingea l-a lovit pe Pavlovici in spate si s-a scurs agonizant in plasa portii.

Repriza a doua nu a schimbat nimic pe tabela, chiar daca ocaziile la poarta lui Pavlovici au continuat sa apara. Tatu, Iancu si Piovaccari au fost responsabili cu ratarile din tabara ros-albastra.

Steaua este ca si calificata in turul al treilea preliminar dupa acest succes. Returul este programat pe 23 iulie, in Macedonia.