Steaua, in optimile Cupei Romaniei

26 Septembrie 2014
504 Vizualizari | 0 Comentarii
Steaua a castigat cu 3-0 intalnirea disputata joi seara cu ACS Berceni, in 16-imile Cupei Romaniei.

Toate cele trei goluri au fost reusite de Gabi Iancu, in ultimele 15 minute ale meciului.

"Ros-albastrii" s-au impus la scor de neprezentare, dar meciul a fost mult mai echilibrat. De altfel, Steaua a castigat abia dupa ce gazdele au ramas in inferioritate numerica, iar Galca i-a trimis in teren pe Chipciu si Keseru.

Fundasul african Etienne a vazut direct cartonasul rosu in minutul 70, dupa o intrare foarte dura la Filip.

Ilfovenii n-au mai facut fata din acel moment, iar Iancu a realizat hattrickul si a dus-o pe Steaua in faza urmatoare.

Galca a inceput meciul cu urmatorul "11": Cojocaru - Rapa, Luchin, Papp, Tosca - Breeveld, Filip (cpt) - Valceanu, Iancu, Stanciu - Rusescu.