1074 Vizualizari | 0 Comentarii
tragedie
Tragedie in fotbalul englez. Fostul international, Ugo Ehiogu a decedat la varsta de 44 de ani. El a fost antrenor la una dintre echipele de tineret de la Tottenham. Ehiogu a cazut la pamant in timp ce era la un antrenament.

A fost dus de urgenta la spital joi si dupa doar 24 de ore a decedat. Cauza mortii nu este facuta publica, dar presa engleza scrie ca fostul fotbalist a murit dupa ce a suferit un infarct.

Ugo Ehiogu a jucat mai mult de 400 de meciuri in Premier League la West Brom, Aston Villa si Middlesbrough. Fostul fundas a bifat si 4 prezente in nationala Angliei.

Ehiogu s-a retras in anul 2009, la varsta de 36 de ani. In cariera sa, fostul fundas a jucat de doua ori in cupele europene impotriva Stelei.

In 1997, Ehiogu a jucat in Steaua – Aston Villa 2-1. Fundasul englez l-a marcat pe Marius Lacatus in respectiva intalnire. Cristian Ciocoiu a marcat ambele goluri ale Stelei din acel meci.

In anul 2006, Ehiogu a jucat in cel mai trist meci pentru romani din ultimele decenii, Middlesbrough-Steaua. Fundasul englez a fost introdus in minutul 90, imediat dupa golul calificarii marcat de Maccarone, 4-2 pentru englezi. Dupa 1-0 la Bucuresti si 2-0 in minutul 24 pe „Riverside Stadium” pentru Steaua…