Trei din patru se joaca! Real Madrid a desfiintat-o pe Dortmund

3 Aprilie 2014
730 Vizualizari | 0 Comentarii
Real Madrid pare singura echipa calificata în semifinalele Ligii Campionilor, dupa prima mansa a fazei sferturilor. Celelalte trei dueluri înca se joaca!

Astfel, dupa doua remize marti, cand Barcelona - Atletico Madrid si Manchester United - Bayern Munchen s-au încheiat cu acelasi scor 1-1, au urmat aseara doua victorii ale gazdelor. "Galacticii" lui Carlo Ancelotti se pot considera deja calificati în semifinale, dupa ce s-au impus pe "Santiago Bernabeu" cu 3-0. Dortmund n-a rezistat decat trei minute în fata spaniolilor, care erau determinati sa razbune eliminarea din semifinalele editiei trecute. Bale, Isco si Ronaldo au semnat golurile madrilenilor, care se pot concentra mai mult în lupta din campionatul intern.

La Paris, campioana Frantei a început tare, Lavezzi reusind sa deschida scorul în minutul 4, însa londonezii au egalat în minutul 26 din penalty prin Hazard. PSG a revenit în avantaj dupa pauza, cand David Luiz a deviat un balon în propria poarta si a luat prima optiune în privinta calificarii în prelungiri. Pastore a luat o actiune pe cont propriu si, dupa ce a scos din joc 3 adversari, a marcat pentru 3-1. Returul va avea loc saptamana viitoare.

Program sferturi de finala Liga Campionilor

Marti: FC Barcelona - Atletico Madrid 1-1, Manchester United - Bayern Munchen 1-1
Miercuri: Real Madrid - Borussia Dortmund 3-0, Chelsea Londra - Paris Saint Germain 3-1