U BT tot mai aproape de semifinale,dupa o noua victorie cu SCM Craiova. Galerie FOTO

13 Aprilie 2017
1289 Vizualizari | 0 Comentarii
U BT SCM Craiova 3

U BT Cluj s-a impus net, in fata celor de la SCM Craiova, scor 104-78, in cea de-a doua partida din sferturile Ligii Nationala de baschet si este aproape de semifinate, dupa o partida foarte frumoasa disputata in Sala Sporturilor "Horia Demian" din Cluj-Napoca.

Elevii lui Silvasan au castigat toate cele partru sferturi, scor 26-22, 29-20, 27-17 si 22-19, depasindu-si propriul record de puncte marcate intr-un meci, de 100, record realizat tt in fata celor de la Craiova.

Urmatoarea partida in companie in fata celor de la SCM Craiova va avea loc in 18 aprilie, in deplasare, urmand ca ultima partida, daca va mai fi cazul, sa se desfasoare in data de 20 aprilie.

"Din fericire, ne-am facut treaba si avem 2-0 in aceasta serie. Craiova a inceput putin mai tare acest meci, fata de primul, si-au dorit mai mult sa castige, insa ne-am facut bine treaba, am avut multe aruncari deschise, am inscris mult, cred ca am stabilit si un record de aruncari de trei puncte intr-un meci. Este o performanta buna, insa nu inseamna nimic, asa cum le-am spus si baietilor, trebuie sa mergem la Craiova sa castigam, sa avem timp sa pregatim ceea ce urmeaza. Pana la urma, sa nu uitam care este scopul nostru, sa castigam inca sapte meciuri de acum inainte. Știam ca Craiova e o echipa cu care vom avea multe aruncari deschise, ca au o aparare care protejeaza «caciula» foarte bine si de aceea am preferat sa joc cu Pustozvonov, nu cu Kariniauskas. Nu ne gandim inca la alti adversari, este timp de vizionat alte meciuri, noi trebuie sa mai luam inca un meci la Craiova", arata antrenorul Mihai Silvasan, pe site-ul clubului.