U Cluj face instructie la Iclod cu Vulturul Fundatura, invingand cu 13 la 0 in Cupa Romaniei. GALERIE FOTO

23 Aprilie 2017
2455 Vizualizari | 0 Comentarii
U Cluj Vulturul Real Fundatura 4

Echipa de fotbal a Universitatii Cluj a facut instructie cu Vulturul Real Fundatura in faza judeteana a Cupei Romaniei la fotbal, invingand in deplasare cu scorul de 0-13, in urma unei partide disputate in urma cu putin timp la Iclod.

Chiar daca vreamea nu a fost cea mai prielnica pentru fotbal, galeria "studentilor" si-a facut simtita prezenta, impingandu-si favoritii spre inca o victorie categorica.

Doar 15 minute au reusit gazdele sa tina egalitatea pe tabela de marcaj, Brian Lemac deschiziand scorul in minutul 15, doar ca zece minute mai tarziu sa creasca diferenta la 2-0.

Pana la pauza au mai inscris Salcau si Hatiegan, scorul final al primei reprize fiin de 5-0.

Adevaratul regal de goluri a venit in faza secunda a partidei, cand elevii lui Marius Popescu au inscris nu mai putin de 8 goluri, ducand rezultatul final la 0-13.