Victorie pentru Olimpia Cluj in primul meci din Play-off

20 Aprilie 2015
1117 Vizualizari | 0 Comentarii
Christine Manie
Duminica, 19 Aprilie 2015, Olimpia UT Cluj-Napoca a disputat primul meci din play-off-ul Superligii.

Meciul disputat la Baza Sportiva Unirea (Manastur) impotriva echipei din Prundu Bargaului s-a incheiat cu o victorie clara pentru clujence.

Partida a fost una disputata, cu un ritm de joc alert, cu ocazii de ambele parti, insa clujencele au patruns de mai multe ori prin blocul defensiv foarte compact si organizat al bargauancelor, reusind sa inscrie de cinci ori; de patru ori in prima repriza si doar o data in repriza secunda.

Pentru acest joc antrenorul Olimpiei, Mirel Albon s-a putut baza pe majoritatea titularelor, revenind si Christine Manie de la Nationala Camerunului, cu exceptia Andreei Corduneanu care este in continuare accidentata.

Pentru Olimpia au jucat: Ganea (Boanda 70′) – Desmerean, Olar, Manie (Carp 80′), Giurgiu – Bortan (Mera 85′), Ciolacu, Vatafu – Batea, Lunca, Voicu (Indrei 46′).

Pentru Heniu Prundu Bargaului au jucat: Toma – Pop, Vasile, Neacsu, Mirica – Stroia, Filler, Lovenberger, Deca, Cosma – stef.

Au marcat: Ciolacu (4′; 33′), Batea (27′), Lunca (40′) si Indrei (51′).

Olimpicele vor disputa urmatorul meci din play-off in deplasare la Craiova, in 27 Aprilie de la ora 11:00, urmand ca doar dupa doua zile, in 29 Aprilie de la ora 14:00, sa primeasca vizita echipei din esalonul secund, Vasas Femina Odorheiu Secuiesc pentru a disputa partida din cadrul sferturilor Cupei Romaniei.