News Flash:

Cea de-a noua ediție a Galei „10 pentru Cluj – Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii” și-a anunțat caștigătorii

14 Decembrie 2017
629 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6603 RON (+0.0025)
USD: 3.9613 RON (+0.0038)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
Gala 10 pentru Cluj 2

Marți, 13 decembrie 2017, la Casa de Cultură a Studenţilor, Primăria municipiului Cluj-Napoca a organizat cea de-a IX-a ediție a Galei excelenței „10 pentru Cluj-Juniorii Clujului – Speranţele Cetăţii”, un eveniment festiv prin care municipalitatea își exprimă recunoștința pentru efortul pe care acești tineri l-au depus pentru a excela în activități educative, culturale și sportive.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, oferite de unii dintre cei mai talentați clujeni, printre care o amintim pe Katia Cărbune, câștigătoarea concursului Next Star 2017, pe Mimo poetul, un moment de energie redat prin street dance oferit de compania “Jump in” și trupa de majorete a Casei de Cultură “Deja vu”.

 Valoarea cumulată a premiilor oferite în cadrul galei se ridică la peste 34.000 lei în premii valorice sau cadouri.

 Mai jos găsiți lista premianților celei de-a IX-a ediții a Galei „10 pentru Cluj”:

            Prichindeii Cetății

Ferenţiu Mara Ioana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Miron Raul-Ioan - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Ivan Cristian - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Moldovan Cristina Denisa - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Comiza Oana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Sîntoma Maya-Sofia - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Szalai Ivett Szofia - Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa Poveştilor”

Ioniţă Irina Teodora - Grădiniţa cu Program Prelungit „Parfum de Tei”

Olaru Ana Cristiana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

Lazăr Octavian - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Prjeslavshi Ada-Maria - Grădiniţa cu Program Prelungit „Aşchiuţă”

Borzași-Selin Andreea Karla  - Gradinita cu program prelungit “Căsuța”

Andronic Iris-Maria - Grădinița cu program prelungit “Căsuța”

Nechita Vlad Alexandru - Grădinița cu program prelungit “Zâna Zorilor”

·         Elevul Anului

Iacob Iulia-Daria - Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

Ferenţiu Mara Ioana - Grădiniţa cu Program Prelungit „Albă ca Zăpada”

·         Profesorul anului

Bogosavliev Vladimir-Alexandru - Colegiul Naţional „George Bariţiu”

·         Ambasador pentru Cluj

Gornescu Cătinaş Ryanna Carina Andreea - de la Colegiul National „Emil Racovita”

Caravaţeanu Radu Matei  - de la  Şcoala Gimnazială ,,Octavian Goga”

Şanta-Moldovan Lorena - de la  Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”

Mureşan Vlad-Alexandru - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

Drăgan Tudor-Andrei - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

·         Arte individual

Maya Cristina Ciobotă - de la Liceul de Coregrafie ,,Octavian Stroia”

Kiss Alexander-Theodor  - de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduţă”

Iacob Iulia-Daria - de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu”

·         Științe

Sandea Iancu-Ioan - de la Colegiul Naţional ,,George Coşbuc”

Harambaş Diana-Maria - de la  Colegiul Naţional ,,Emil Racoviţă”

Nagy Balázs - de la Liceul Teologic Reformat

·       IT

Lăuran David-Andrei - de la Şcoala Gimnazială ,,Horea”

Horhat Răzvan-Cătălin - de la Liceul Teoretic “Avram Iancu”

·         Mediu

Grupul de 25 elevi - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Ilyés Kinga - Liceul Teoretic “Báthory István”

·         Sport individual

Dehelean Matei  - de la Şcoala Gimnazială ,,Liviu Rebreanu” , CS. Poli Karate

Harabagiu Daria  - de la Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu”; CS Politehnica Cluj-Napoca, karate

Raţiu George-Adrian - de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”

·         Inovație

Racz Miriam - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul elevilor  - de la Colegiul Tehnic “Napoca”

·         Social

Grupul de 25 elevi - de la Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul de 24 elevi - de la  Şcoala Gimnazială ,,Ion Creangă”

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic “Napoca” - Colegiul Tehnic „Napoca

·         Arte ansambluri

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultură a Studenţilor,

Trupa de majorete ,,Deja-vu'' - de la Casa de Cultură a Studenţilor 

Corul Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă” - de la Colegiul de Muzică “Sigismund Toduţă”

·         Sport de echipă

Echipa de fotbal fete de la Liceul Teoretic ELF

Grupul de 10 sportivi de la CS KWAN Cluj-Napoca , karate,

Echipa de volei feminin a Liceului Teoretic “Gheorghe Şincai”

 

Daca ti-a placut articolul, te asteptam si pe pagina de Facebook.

Galerie Foto

Gala_10_pentru_Cluj_1
elevul anului profesorul anului arte individual
Distribuie:  

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - BZC.ro - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1284 (s) | 22 queries | Mysql time :0.020425 (s)