capricorn
varsator
pesti
Florin
Florin Gardos este pe cai mari in Anglia. Southampton, echipa unde evolueaza fundasul roman, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii, competitie care a inregistrat o noua surpriza de proportii.

Formatia pregatita de olandezul Ronald Koeman a invins in deplasare, dupa multe emotii, scor 3-2, echipa Stoke City.

Fostul jucator de la Steaua a fost titular si a facut un meci decent, avand doua ocazii de gol, dar de fiecare data a trimis cu capul peste poarta.

Southampton a condus cu doua goluri diferenta la pauza dupa reusitele lui Pelle si Long. In partea a doua, gazdele au egalat prin N'Zonzi si M. Diouf, dar, cu un minut inainte de final, Pelle a adus calificarea oaspetilor, realizand dubla.

Marea surpriza a optimilor s-a produs insa pe Etihad Stadium, unde Manchester City, detinatoarea Cupei Ligi, a fost eliminata dupa ce a pierdut acasa, scor 2-0, in fata celor de la Newcastle United.

Oaspetii s-au impus cu golurile lui Aarons si Sissoko. "Cetatenii" nu au mai cunoscut victoria in ultimele trei partide in toate competitiile.