14 Septembrie 2015
575 Vizualizari | 0 Comentarii
steaua timisoara
Steaua a pierdut dramatic intalnirea din etapa a zecea de la Timisoara.

Poli s-a impus cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat in minutul 88, dupa ce stelistii au lovit bara de doua ori.

Steaua s-a deplasat la Timisoara dupa mica revolutie prilejuita de plecarea lui Massimo Pedrazzini si cu patru fotbalisti scosi din lot de Radoi, insa campioana a aratat la fel de palid ca si pana acum.

"Ros-albastrii" au incercat un joc de posesie, insa au gasit rareori drumul spre poarta adversa.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a venit in minutul 22, atunci cand Alexandru Chipciu a sutat de la mare distanta, iar mingea a izbit transversala.

In partea secunda bucurestenii au luat din nou la tinta bara portii banatenilor, Stanciu fiind cel care n-a reusit sa marcheze din cinci metri.

Cum o vorba din fotbal spune ca ocaziile se razbuna, Timisoara a dat lovitura cu doua minute inainte de final, atunci cand Hernandez a inventat un sut superb de la aproximativ 20 de metri si l-a invins pe Nita.

Florin Marin, antrenorul gazdelor, a ajuns la a treia victorie consecutiva in fata Stelei, dupa cele obtinute in sezonul trecut cu Ceahlaul si Otelul.